XII SPOTKANIE Z POEZJĄ (M. KONOPNICKA, J. BRZECHWA)

Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Brzozowie im. Marii Konopnickiej od kilkunastu lat organizuje „Spotkanie z poezją”. Głównym celem spotkania jest rozbudzanie zainteresowania twórczością Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy wśród przedszkolaków. Również nasze przedszkole wzięło udział w tym wydarzeniu. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy „Misie” : Gabriela Dudek w utworze J.Brzechwy „Żuk” oraz Zofia Wrona w wierszu J. Brzechwy „Kaczka dziwaczka”. Dziewczynki pięknie przedstawiły wybrane specjalnie na tę okazję utwory. Doskonale opanowały pamięciowo tekst oraz poradziły sobie z tremą towarzyszącą takim występom.

Przedszkolaki oprócz słuchania pięknych wierszy mogły zobaczyć również ich inscenizację. Nauczycielki wszystkich zaskoczyły swoim talentem aktorskim w utworach J. Brzechwy „Kaczka dziwaczka” oraz M. Konopnickiej ” Stefek Burczymucha”. Natomiast grupa taneczna „Przebojowe dzieciaki” zaprezentowała ciekawe układy taneczne, które wprowadziły wesoły nastrój. Radosna atmosfera tego spotkania na długo pozostanie w sercach wszystkich jej uczestników. Na zakończenie mali artyści otrzymali oczywiście pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.