ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W O. III BIEDRONKI

Już niedługo moi mili
chcemy, byście z nami byli.
Wolnej chwili więc szukajcie,
do drzwi naszych zapukajcie.

Bo już teraz zapraszamy
na okazję, którą mamy.
A to będzie wielka gratka
Święto  Babci i Dzień Dziadka.

Jak co roku w styczniu przedszkolaki z  oddziału III Biedronki obchodziły  święto  zbliżające do siebie najmłodsze i najstarsze pokolenie.

Piękno, bezpośredniość i miłość płynąca z wdzięcznych recytacji i występów wnuków, nagradzana była gromkimi brawami, uśmiechami pełnymi ciepła i miłości od Babć i Dziadków. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.

Po występach dzieci wręczyły swoim ukochanym „dziadkom”  prezenty, a następnie nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez pracowników przedszkola oraz  rodziców naszych wychowanków . Wielką radością dla dzieci jak również niespodzianką dla dziadków były zabawy i konkursy z ich udziałem :   balonikowe zadania, jaka to kolęda?, kto szybciej, zatańcz ze mną, itp . Jak można się domyślić podczas uroczystości panowała wspaniała atmosfera.  Ważne, że przez takie oddziaływania wychowawcze kształcimy u dzieci poczucie więzi międzypokoleniowej. Wskazujemy jak możemy okazywać miłość i szacunek dla tych, którzy  swoją mądrością życiową i dużym doświadczeniem są dla  rodzin często wsparciem moralnym a dla wnuków oazą ciepła, serdeczności, miłości i spokoju. Często bowiem dziadkowie uczą najprostszej drogi do szczęścia. SERDECZNIE IM DZIĘKUJEMY I JESZCZE RAZ ŻYCZYMY DŁUGICH LAT ŻYCIA W DOBRYM ZDROWIU I SZCZĘŚCIU.

Maria Owoc