XV DZIEŃ PAPIESKI POD HASŁEM „JAN PAWEŁ II-PATRON RODZINY”

Mając tak wspaniałego patrona-Jana Pawła II mamy również zobowiązania wobec najmłodszego pokolenia. Co roku w miesiącu październiku przybliżamy dzieciom postać Karola Wojtyły. Celem naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej jest kształtowanie systemu wartości w oparciu o  naukę św. Jana Pawła II. Jest to podstawa budowania godnego i szlachetnego życia. Podsumowaniem naszych działań jest organizacja konkursu dla dzieci, które uczęszczają do przedszkoli w gminie Brzozów. Tegoroczny konkurs zorganizowany został  pod hasłem „Piosenki o rodzinie”.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Maria Owoc przypominając słowa Papieża Jana Pawła II, który tak mówił o rodzinie: „..Pośród tych dróg rodzina jest drogą pierwszą, a z wielu względów najważniejszą …….rodzina jest ta drogą, od której nie można się odłączyć ….Od tego jaka jest rodzina, zależy naród, bo od tego zależy człowiek….” .Nasze przedszkole od roku należy do wielkiej rodziny szkół i przedszkoli Św. Jana Pawła II.

Następnie Pani dyrektor przywitała gości, wśród których byli: Burmistrz Brzozowa- Pan Józef Rzepka, Proboszcz Parafii w Starej Wsi o. Jan Gruszka oraz były Proboszcz o. Stanisław Owoc, Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Wsi Pan Stanisław Chrobak, Pani Sołtys Lucyna Szydłowska, członkowie Rady Rodziców oraz Dyrektorzy i nauczyciele Przedszkoli Samorządowych z Gminy Brzozów.

Po powitaniu przyszła kolej na część artystyczną, którą zaprezentowała grupa „Biedronki”. Dzieci w formie wiersza przedstawiły życiorys naszego wielkiego Polaka. Scenariusz przeplatany był piosenkami i utworami napisanymi przez polskich artystów w hołdzie Janowi Pawłowi II.

Po części artystycznej odbyła się część konkursowa: „Piosenki o rodzinie”. Dzieci z poszczególnych placówek zaprezentowały piosenki o rodzinie.  Hitem okazała się piosenka pt. „Moja wesoła rodzinka” , którą na koniec wspólnie odśpiewali wszyscy uczestnicy konkursu. W tym czasie publiczność nauczyła się refrenu. Konkurs przeplatany był tańcami dzieci z grupy „Pszczółki”. Była to składanka tańców ludowych : „Szot”, „ Grozik:, „Krakowiak”, „Nie chcę Cię znać”. Na zakończenie dziewczynki przygotowane przez M. Florczak i J. Żmudę zatańczyły układ do melodii Piotra Rubika z płyty Santo Subito „ Niech mówią, że to nie jest miłość”.

Występy dzieci z naszego przedszkola oraz popisy wokalne dzieci biorących udział w konkursie wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody zaś pozostałe występy Burmistrz Brzozowa, Proboszcz parafii w Starej Wsi i Sołtys Starej Wsi hojnie obdarowali słodyczami.

Całą uroczystość prowadziła Pani Katarzyna Froń.

W konkursie wzięli udział: Alicja Szuba  i Marta Zarych z PS nr 1 w Brzozowie, do występu przygotowała je Magdalena Fiedeń. PS Nr 2 w Brzozowie reprezentowały Maria Pietryka i Anna Wojtal z opiekunkami Elżbietą Ścibor-Fic i Joanną Śnieżek. Z PS w Grabownicy Starzeńskiej przyjechali: Lena Kraczkowska i Krzysztof Barbara z opiekunką Barbarą Mroziak. Z PS nr 1 w Humniskach zaśpiewały Magdalena Futyma i Katarzyna Pelechowicz przygotowane przez Ewę Irzyk. Przedstawicielkami PS Nr 2 w Humniskach były: Oliwia Wójcik i Malwina Drąg z opiekunkąKatarzyną Szteligą. Przed szeroką publicznością wystąpiły także Kornelia Data i Laura Kot z PS w Przysietnicy przygotowane przez Małgorzatę Leń, PS w Starej Wsi reprezentowały Gabriela Dąbrowiecka i Martyna Szmyd, opiekę nad nimi sprawowała Jolanta Żmuda

Celina Wolanin