DZIEŃ SENIORA W STAREJ WSI – PROMOCJA PRZEDSZKOLA PRZEZ GRUPY „BIEDRONKI” I „PSZCZÓŁKI”

GRUPA „BIEDRONKI” I „PSZCZÓŁKI” PROMUJE PRZEDSZKOLE W STAREJ WSI  PODCZAS OBCHODÓW  „DNIA SENIORA” W DOMU STRAŻAKA W STAREJ WSI

Po raz piąty 3 X 2015 roku w Domu Strażaka w Starej Wsi odbył się Bal Seniora zorganizowany przez Burmistrza Brzozowa, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Starej Wsi z okazji obchodzonego 1 października  Dnia Osób Starszych.

Podczas tej uroczystości dzieci z grupy „Biedronki” zaprezentowały program artystyczny pt. „W ciszy Niepokalanej”. Tematem przewodnim była postać Jana Pawła II. Dzieci w formie wiersza przedstawiły życiorys naszego wielkiego Polaka i patrona naszego przedszkola. Scenariusz przeplatany był  piosenkami i utworami napisanymi przez polskich artystów w hołdzie Janowi Pawłowi II. Usłyszeliśmy też głos naszego rodaka, tak dobrze znany  przez starsze pokolenie. Grupa „Pszczółki” zaprezentowała tańce ludowe: „Szot”, „Grozik”, „Krakowiak”, „Nie chcę Cię znać”. Seniorzy z wielkim wzruszeniem i dumą patrzyli na małe pociechy, a w wielu przypadkach na swoich wnuków.

Cieszymy się, że nasze przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania swoich możliwości aktorskich i tanecznych dla najstarszych mieszkańców Starej Wsi. Tym samym to wielka radość dla nas nauczycieli – uczyć młode pokolenie szacunku i miłości dla starszego człowieka. Z doświadczenia i mądrości starszych ludzi korzystamy dzisiaj my, a w przyszłości pokolenie najmłodszych.

Opracowała: Celina Wolanin