WYCIECZKA DO OSM W JASIENICY ROSIELNEJ

27.04 .2015 r. dla dzieci z grup „Biedronki” oraz „Smerfy” została zorganizowana wycieczka do OSM w Jasienicy Rosielnej. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem wytwarzania produktów mlecznych: masła, kefiru, twarogu, śmietany, jogurtów, maślanki. Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej to zakład z tradycjami, istniejący na rynku od 1927 roku. Produkowane produkty cechują się wysoka jakością i produkowane są z naturalnych składników.

Pracownik  OSM p. Dorota starała się  jak najlepiej przybliżyć przedszkolakom proces powstawania poszczególnych wyrobów. Dzieci obserwowały jak powstaje  masło, ser, mleko, maślanka. Każde z nich otrzymało jogurt wg. wybranego smaku. Na kubeczku zauważa się znaczki, które informują klienta o zdobytych przez zakład nagrodach: „SMACZNE BO PODKARPACKIE”, „FAIR PLAY”, „NASZE DOBRE PODKARPACKIE”.

Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość przybliżenia dzieciom cyklu produkcyjnego produktów mlecznych. Dzieci dowiedziały się interesujących rzeczy na temat mleka i jego przetworów.  Po tej wycieczce dzieci z pewnością chętniej będą spożywały smaczne produkty mleczne, które wpłyną na ich rozwój fizyczny, dobre samopoczucie oraz zdrowie.

W drodze powrotnej dzieci zatrzymały się w parku w Jasienicy Rosielnej, gdzie spacerując  alejkami obserwowały przyrodę .Na koniec wycieczki  była świetna zabawa na placu zabawa. Do przedszkola wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Opracowała: Celina Wolanin