ZAJĘCIA OTWARTE „SEN LASU” W GRUPIE „SMERFY”

Konkurs „Zwierzakolubni” – zasady głosowania >kliknij<

„Sen lasu” to temat zajęcia otwartego dla rodziców, które odbyło się dn. 24.11.14r. w grupie SMERFY, które prowadziła wychowawczyni grupy pani Agnieszka Rychlicka. Na podstawie inscenizacji utworu M. Kownackiej: „Idzie zima chudy nie przetrzyma” dzieci poznały sposoby przygotowywania się zwierząt do zimy. Przeliczały zapasy w spiżarni wiewiórki, porównywały liczebność zbiorów. Bawiły się wraz z rodzicami przy użyciu chusty animacyjnej naśladując zimowy sen zwierząt przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Ćwiczyły wymowę rytmicznie wypowiadając wiersz o nadchodzących chłodach. Bawiły się również według metody Batii Strauss improwizując ruchem i słowami do muzyki Mozarta. Na koniec wykonały piękne prace plastyczne przy współpracy z rodzicami przedstawiające skrzatka – Gagatka. Wychowankowie i ich rodzice byli bardzo zaangażowani i pochłonięci pracą i zabawą. Serdecznie dziękujemy rodzicom za liczny udział, a dzieciom za spontaniczność i pomysłowość.

Wychowawczyni: Agnieszka Rychlicka