„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” – SANEPID

Dnia 30 maja 2014 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie odbyło się podsumowanie realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program ten w bieżącym roku szkolnym 2013/14 w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi realizowały trzy oddziały: „Biedronki”, Pszczółki”, „Smerfy”. Celem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Nasze przedszkole reprezentowała Celina Fiejdasz recytując wiersz o zdrowiu pt. „Ja papieros” Wszyscy uczestnicy zostali wysłuchani i ocenieni przez komisję której przewodniczyła Urszula Woroniec pracownik BDK. Uczestniczy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Koordynator Programu „Czyste powietrze wokół nas” Celina Wolanin