X SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ

21 maja 2014r  w Przedszkolu Samorządowym Nr2 w Brzozowie odbył się konkurs wierszy M. Konopnickiej. Głównym celem tego spotkania było rozbudzenie zainteresowania twórczością tej poetki wśród przedszkolaków. Wszystkie przedszkolaki z poszczególnych placówek wykazały się bardzo dobrym pamięciowym opanowaniu poszczególnych tekstów. Wśród prezentowanych wierszy usłyszeliśmy: ” Stefka Burczymuchę”, „W lesie”, „Tęczę”, „Na jagody”.  Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „PSZCZÓŁKI”: Wiktoria Froń zaprezentowała wiersz „Prośba Filusia” oraz Łukasz Dydek utwór „A jak poszedł król na wojnę”. Dzieci pięknie deklamowały wiersze co zostało nagrodzone oklaskami oraz dyplomami i upominkami.