„POBAW SIĘ ZE MNĄ”- ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W ODDZIALE IV „PSZCZÓŁKI”

22 listopada 2013 r. w oddziale IV „Pszczółki’ odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców.

Tematem przewodnim zajęć było zastosowanie różnorodnych form i metod pracy w rozwijaniu gotowości do nauki czytania i pisania u dzieci 5-6 letnich. Rodzice mogli przekonać się jak świetnie radzą sobie ich pociechy z rozwiązywaniem trudnych zadań.

Zajęcia otwarte dały rodzicom możliwość obserwacji własnego dziecka na tle grupy rówieśniczej. Dzieci zaprezentowały się tańcząc, śpiewając, a także rozwiązując różne zadania postawione przez nauczyciela. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej wg instrukcji nauczyciela pt. „Jesienny las” razem ze swoją pociechą.

Zarówno dla dzieci jak i rodziców była to doskonała zabawa, a rezultaty wspólnej pracy wyeksponowane zostały na przedszkolnej gazetce. Zajęcia otwarte pozwalają na bliższy udział rodziców w edukacji ich dzieci, sprzyjają wzmacnianiu więzi emocjonalnych, a więc zawsze warto w nich uczestniczyć.

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za przybycie.

Pozostałe zdjęcia znajdują się w naszej fotogalerii.

Jolanta Żmuda