„SŁODKIE SPOTKANIA”

Kto się boi małej pszczoły,

Niech się dowie dzisiaj sam.

Że ten owad, chociaż mały,

Dużo miodu daje nam.

26 czerwca odwiedził nasze Przedszkole niezwykły gość – Pan Grzegorz Szmyd, który jest pszczelarzem. Specjalnie dla niego przygotowany został krótki występ artystyczny wykonaniu dzieci z oddziału I „Krasnale”. Spotkanie rozpoczęło się piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”, oraz występem artystyczny pt „ Dziesięć pszczół”. Na zakończenie małe pszczółki zatańczyły taniec „ Pszczółki”. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej Pan Pszczelarz opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Przedszkolacy dowiedzieli się także jakie są odmiany miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Dzieci mogły zapoznać się z rzeczami potrzebnymi pszczelarzowi do pracy: dmuchawą i kapeluszem ochronnym. Wymienione akcesoria dzieci mogły wziąć do ręki a nawet założyć na siebie. Miały przy tym wiele frajdy. Pszczelarz przyniósł także: plaster wosku w ramce, czasopisma poświęcone omawianej tematyce. Słodki poczęstunek w postaci lizaków miodowych na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Na zakończenie „Słodkiego spotkania” dzieci z całego przedszkola zatańczyły i zaśpiewały dla Pana Pszczelarza „ Muzykanci-konszabelanci” Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi za interesujące spotkanie z naszymi milusińskimi i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.

A my wszystkim proponujemy „Chcesz być zdrowy, tak jak misie, chlebek z miodem jedz od dzisiaj!