BYĆ STRAŻAKIEM

BYĆ STRAŻAKIEM Dzień 22.05.2013 był w tym roku dla dzieci z naszego przedszkola z pewnością dniem, który zapamiętają na dłużej. Spotkanie ze strażakami pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi zorganizowała wychowawczyni grupy „Pszczółki” pani Jolanta Żmuda.

Dzieci miały możliwość zapoznać się z trudną pracą strażaków, obejrzeć sprzęt przeciwpożarowy, a nawet przymierzyć chełm strażacki, kamizelki i maskę. Wielką sensacją był wóz strażacki wyposażony w zamontowaną na dachu armatkę wodną. Poznały niebezpieczną pracę strażaków, którzy zademonstrowali za pomocą hydronetki jak należy gasić pożar. Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu na noszach było dla dzieci ulubionym zajęciem, które próbowały wspólnie ze strażakami praktykować.

Na koniec dzieci w podziękowaniu zaśpiewały dla strażaków piosenkę i wręczyły zrobione własnoręcznie laurki. Serdecznie dziękujemy strażakom za ich trud niesienia pomocy oraz za ciekawe spotkanie. Opracowała: Agnieszka Rychlicka