SZANUJMY „BŁĘKITNĄ PLANETĘ”

SZANUJMY „BŁĘKITNĄ PLANETĘ” Dzień Ziemi dnia 22 kwietnia to data, którą zapoczątkowaliśmy w naszym przedszkolu cykl zajęć o ekologii.

Zajęcia jak również impreza miały uzmysłowić przedszkolakom, iż jedynie życie w zgodzie z przyrodą może być bezpieczną przyszłością dla człowieka. Z wielkiej troski o „Błękitną Planetę” zebraliśmy się, aby wskazywać, jak można ją chronić. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę:”Duszki”.

Dzieci z oddziału „Smerfy” zaprezentowały inscenizację o segregowaniu odpadów. Powtórzyć i utrwalić zdobyte wiadomości dzieci miały możliwość w ciekawej i pouczjącej zgaduj – zgaduli, gdzie należało dobrze słuchać, odpowiadjąc na pytania metodą prawda – fałsz.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy „PRZYJACIEL BŁĘKITNEJ PLANETY”. Następnie w barwnym pochodzie wyruszyliśmy przez wioskę. Spacer przez urocze zakątki polnych ścieżek, atmosfera ciepłego, słonecznego dnia, kolorowe kwiaty wśród zieleni łąki, motyle, brzęczące pszczoły i trzmiele to bajkowa sceneria, która zapisze się na trwałe w pamięci naszych dzieci – z nadzieją, że zaowocuje w życiu dorosłym troską o przyrodę.