DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

„POWRÓT DO KORZENI” .

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W STAREJ WSI.

Niedzielne  przedpołudnie dnia 13.01.2013 roku było chwilą bardzo przyjemną dla pracowników Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. Nowe przedszkole mogli obejrzeć najstarsi i najmłodsi mieszkańcy. Zostali oni bowiem zaproszeni do zwiedzania „pięknego obiektu”- jak go później nazwali, w którym mieści się teraz przedszkole, a dawniej była to szkoła, której kiedyś byli uczniami. Odwiedzający nasze przedszkole goście przenieśli się do  wspomnień ze szkolnych lat. Niektórzy tatusiowie bawili się ze swoimi pociechami inspirując zabawy – jak dawniej,kiedy byli przedszkolakami. Przekrój wiekowy obejmował dzieci od lat najmłodszych, ich rodziców,a także dziadków (jedna z babć liczyła sobie 82 lata, byli też rodzice z niemowlakami).

Goście z ogromnym zainteresowaniem i sentymentem zwiedzali dawne klasy, które były teraz inne – nowoczesne. Podziwiali wystrój, wyposażenie sal, pomieszczenia gospodarcze,  sanitariaty – wszystko, jak niejednokrotnie podkreślali, doskonale urządzone. Zwiedzający byli zachwyceni  warunkami przedszkola. Babcie odwiedzające wraz ze swoimi wnuczętami mówiły, iż chętnie chciałyby cofnąć czas. Nasze przedszkole odwiedziło ponad 100 mieszkańców.

Goście mogli oglądać kroniki z poprzednich lat oraz złożyli wpis do Księgi pamiątkowej. Były to przyjemne chwile dla nas i mamy nadzieję, że także dla zwiedzających.

Agnieszka Rychlicka

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali
z naszego zaproszenia. Pragniemy jeszcze raz podziękować  Burmistrzowi Brzozowa Panu Józefowi Rzepce za tak wspaniałe warunki pracy.

Dyrektor przedszkola serdecznie dziękuje pracownikom: Pani Małgorzacie Florczak, Pani Katarzynie Milczanowskiej, Pani Agnieszce Rychlickiej, Pani Celinie Wolanin, Pani Jolancie Żmuda oraz Pani Zuzannie Wolańskiej-Dereń  za poświęcenie wolnego od pracy świątecznego dnia  i serdeczne przyjmowanie zwiedzających.

Maria Owoc