WIZYTA W OSP W STAREJ WSI

28 maja  dzieci z grupy Krasnale i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi.

Wóz strażacki w Muzeum Pożarnictwa

Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Podczas rozmowy dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie powodzi.

Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.

Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego i gaszenie za pomocą strażackiego węża fikcyjnego pożaru.

Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

Następnie dzieci udały się do Podkarpackiego Muzeum Pożarnictwa w Starej Wsi mieszczącego się w budynku OSP w Starej Wsi. Oprowadzane przez pracownika Muzeum Regionalnego w Brzozowie mogły obejrzeć eksponaty nie tylko związane z pożarnictwem ale także eksponaty kultury ludowej które wzbudziły zainteresowanie naszych dzieci.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń .

J.Ż.