PIKNIK RODZINNY „Mama, tata i JA”

26 maja obchodziliśmy piękne święto – Dzień Matki, 1 czerwca to Dzień Dziecka, a 23 czerwca będziemy świętować Dzień Ojca, te trzy wspaniałe święta postanowiliśmy połączyć w jedno: DZIEŃ RODZINY. Dnia 3 czerwca na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbył się festyn rodzinny – był to czas integracji dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola.

Pani dyrektor Maria Owoc wita rodziców i dzieci

Na rozpoczęcie pani dyrektor Maria Owoc przywitała przybyłych gości i całą społeczność przedszkolną oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przedszkolacy ze wszystkich grup wspólnie wyrecytowali wiersz T. Kubiaka pt. „W zielonych oczach…” oraz zaśpiewali piosenkę S. Krajewskiego „Niebo z moich stron”. W kolejnej części każda z grup zaprezentowała wybrany taniec.

Publiczność

Najmłodsza grupa „Krasnale” zaprezentowała układ taneczny do utworu „Grease”.

„Krasnale”

Grupa „Pszczółki” zatańczyła składankę tańców ludowych: „Szot”, „Nie chcę Cie znać” oraz „Grozik”.

„Pszczółki”

W tańcu „Polka” wystąpiła grupa „Smerfy”.

„Smerfy”

Kolejna grupa „Misie” zatańczyła „Oberka”.

„Misie”

Ostatnia grupa „Biedronki” w pięknych strojach zaprezentowała „Taniec hiszpański”.

„Biedronki”

Druga część spotkania rozpoczęła się od teatrzyku kukiełkowego „Dwie Dorotki” przygotowanego przez nauczycieli z udziałem rodziców.

Teatrzyk kukiełkowy „Dwie Dorotki”

Następnie ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu kukiełkowego. Jury w składzie: Stanisław Nogaj – przewodniczący Rady Rodziców, Katarzyna Kułak oraz Krystyna Drożdżal wyłoniło pięć laureatów, którzy otrzymali nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali również pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Wręczenie nagród przez jury, panią dyrektor Marię Owoc oraz organizatora konkursu panią Małgorzatę Florczak

W dalszej części pikniku rodzinnego odbyły się zabawy integracyjne, w których wzięły udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Nie obyło się bez dodatkowych atrakcji: malowania twarzy, wędki szczęścia, modelowanych baloników oraz przekąsek: pieczonej kiełbaski, smacznych proziaków, lodów, popcornu oraz waty cukrowej.

Wędka szczęścia
Wyścigi w turlaniu piłki między pachołkami
Tym razem to dzieci karmią rodziców 🙂

Na piknik przybyli do również nas dzielni strażacy, którzy przyjechali prawdziwym wozem strażackim oraz pozwolili dzieciom sprawdzić się w zadaniu polegającym na gaszeniu pożaru.

Rodzice z dziećmi oglądają wóz strażacki
Dzieci próbują swoich sił w gaszeniu pożaru

Na koniec odbył się mecz tatusiów, którzy zaprezentowali swoje sportowe umiejętności i hart ducha. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji oraz wspólnie spędzony czas !

K.H.