BEZPIECZEŃSTWO W DOMU I PRZEDSZKOLU

W czwartek 7 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów, którzy zostali zaproszenia, aby przypomnieć przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa.

Zanim jednak głos zabrali zaproszeni goście, grupa „Smerfy” pod kierunkiem p. Gosi, przygotowała krótki występ artystyczny. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, których tematem był ruch drogowy i bezpieczeństwo.

Na podsumowanie części artystycznej przedszkolaki zatańczyły taniec kwiatów.

Następnie głos zabrali policjanci. Na początku pan dzielnicowy zaprezentował wyposażenie, jakie ma przy sobie każdy policjant i krótko opowiedział do czego służą poszczególne przedmioty.

Wiedza dzieci na temat poruszania się w ruchu drogowym została sprawdzona przez liczne pytania zadawane przez zaproszonych gości. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.

W następnej części spotkania pan policjant opowiedział dzieciom, jak należy zachowywać się w przypadku, gdy zostaną zaczepieni przez osoby obce i zachęceni do pójścia z nimi. Policjanci podkreślali, aby dzieci w takich sytuacjach zachowały szczególną ostrożność.
Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie z policjantami, za które serdecznie podziękowały, a zaproszonym gościom wręczyły ręcznie wykonane medale.

Tego samego dnia, popołudniu, dzieci z grupy „Smerfy” ten sam występ artystyczny zaprezentowały przed swoimi rodzicami.

To spotkanie było okazją, aby spędzić wspólnie czas.

Dodatkowo rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do udziału w różnorodnych zabawach i konkurencjach, których tematyką w dalszym ciągu był ruch drogowy oraz bezpieczeństwo.

Układanie puzzli, rozpoznawanie znaków drogowych oraz wiele innych zabaw dostarczyło wszystkim zebranym wiele radości i uśmiechu na twarzy.

M.D.