Międzynarodowy Dzień Książki

Międzynarodowy Dzień Książki był dobrą okazją do przeprowadzenia w naszym przedszkolu 6 kwietnia ewaluacji wiadomości z zakresu realizacji zadań głównych planu rocznego, których celem było budowanie dziecięcego systemu wartości poprzez poznanie pozytywnych wzorców z literatury dziecięcej oraz przybliżenie postaci autorów książek, jak: H. Łochocka, J. Tuwim, J. Brzechwa i ich utworów w oparciu o autorski program czytelniczy: Z bohaterami bajek poznajemy świat. W programie imprezy dzieci obejrzały bajkę „Trzy świnki” w teatrzyku kukiełkowym, którą zaprezentowały wychowawczynie.

Dzieci recytowały wiersze ulubionych autorów, rozwiązywały szereg ciekawych zagadek przygotowanych przez panią Celinę Wolanin nawiązujących do wydarzeń z utworów.

Dzieci wykazały się dużą znajomością literatury oraz zręcznością podczas oddzielania ziaren fasoli, grochu, owsa.

Agnieszka Rychlicka