„POLSKA – MOJA OJCZYZNA” II edycja programu edukacyjnego

Dnia 24 września (poniedziałek) w naszym przedszkolu odbyła się druga edycja programu edukacyjnego „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”. Przeprowadzone zajęcia wpisują się w realizację tegorocznego zadania priorytetowego, czyli propagowania patriotyzmu.

Podczas programu dzieci ze wszystkich grup miały okazję w sposób aktywny przyswoić i utrwalić podstawową wiedzę na temat naszego kraju.

P10105932

Przedszkolacy przypomnieli sobie  symbole narodowe oraz utrwalili kraje sąsiadujące z Polską, poprzez umieszczanie ich na tablicy magnetycznej.

Dzieci poznały wybranych „Wielkich Polaków”, którzy na stałe zapisali się na kartach historii naszego kraju, takich jak: Jan Paweł II, czy Robert Lewandowski. W ciekawy sposób dzieci poznały bogactwa naturalne naszego kraju: sól, kamień węgielny oraz złoto.

P1010632

Zaprezentowano również miniaturę samolotu oraz umundurowanie polskich lotników z dywizjonu 303.Dzieci wykazywały duże zainteresowanie poruszaną tematyką i chętnie brały udział w zajęciach.

P101059910

Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa w mundurach lotników z wspomnianego wcześniej dywizjonu. Już wkrótce będzie można zakupić wykonane portrety.

K.H.