Teatr BAZYL „Koziołek Matołek”

W ubiegłą środę tj. 26 września w naszym przedszkolu zagościł „Teatr Bazyl” z przedstawieniem teatralnym pt. „Koziołek Matołek” opartym na książce polskiego pisarza Kornela Makuszyńskiego.

P1010653

Teatrzyk przedstawiał historię Koziołka  Matołka,  który chcąc dotrzeć do Pacanowa, w którym rzekomo podkuwa się kozy błąkał się po całym świecie. Po drodze bohater przeżywał wiele przygód i odwiedzał ciekawe miejsca, takie jak:  Amerykę, Afrykę, Chiny.

P1010687

W odwiedzanych miejscach spotykał interesujące osoby, a przez swoją łatwowierność wpadał w zabawne tarapaty.

Przygody tytułowego bohatera bajki  oraz gra aktorska przyniosły dzieciom wiele radości, która objawiała się głośnym śmiechem. Nie obyło się również bez wspólnych tańców oraz gromkich braw.

K.H.

P1010683