Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 w przedszkolu

Rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi rozpocznie się 1 września 2020 r (wtorek)

Msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się w 06. 09. 2020 r. (niedziela) o godz 10.30 w Bazylice Starowiejskiej dla chętnych rodziców i dzieci.

Prosimy o zapoznanie się rodziców przedszkolaków z podstawowymi informacjami dotyczącymi przebiegu i organizacji rozpoczęcia roku szkolnego. Z uwagi na panującą pandemię COVID- 19 oraz bezpieczeństwo dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola placówka pracować będzie w podwyższonym reżimie sanitarnym zgodnie z procedurami obowiązującymi w przedszkolu zgodnymi z wytycznymi GIS, MZ oraz MEN.

Pamiętajmy:

1. Do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci, opiekunowie również powinni być zdrowi ( jeden rodzic z dzieckiem) i zaopatrzeni w osłonę nosa, ust, rękawiczki i zobowiązani są do dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku.
  2. Na stronie pod ogłoszeniem będzie umieszczona deklaracja dla rodziców do pobrania i wypełnienia, którą przynosimy ze sobą w dniu 1 września.
  3. Rodzice z dziećmi wchodzą do przedszkola od strony szatni rotacyjnie z zachowaniem odległości 1, 5 metra i po wcześniejszym pomiarze temperatury rodzica i dziecka.
  4. Rodzice dzieci nowo przyjętych po przebraniu dziecka w szatni zaprowadzają je do swojej sali i przekazują przy drzwiach wychowawcy a następnie opuszczają budynek wejściem głównym przedszkola.
  5. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola już kolejny rok mogą wejść tylko do szatni budynku i z szatni przekazać dziecko dyżurującemu tam pracownikowi przedszkola, który odprowadzi dziecko do swojej sali.
  6. Informacje o odbieraniu dzieci wywieszone zostaną na drzwiach budynku przedszkola w Starej Wsi od strony szatni.

Oddziały przedszkolne w roku szkolnym 2020/2021:

Oddział I „Krasnale”- nauczyciele: mgr Katarzyna Froń, mgr Aleksandra Zbiegień

Oddział II „Smerfy”- nauczyciele: mgr Katarzyna Herbut, mgr Magdalena Mulka

Oddział III „Biedronki” nauczyciele: mgr Celina Wolanin, mgr Magdalena Mulka, mgr Małgorzata Florczak

Oddział IV „Pszczółki” nauczyciele: mgr Jolanta Żmuda, mgr Agnieszka Barbara

Oddział V „Misie” nauczyciele: mgr Agnieszka Rychlicka, mgr Katarzyna Froń

Zebrania z rodzicami:

Odział I „Krasnale”- 03. 09. 2020 r ( czwartek) godz. 15. 00

Odział IV „Pszczółki”- 04. 09. 2020 r (piątek) godz. 15. 00

Oddział V „Misie”- 07. 09. 2020 r (poniedziałek) godz. 15. 00

Oddział II „Smerfy” – 08. 09. 2020 r (wtorek) godz 15. 00

Oddział III „Biedronki”- 09. 09. 2020 r (środa) godz 15.00

Procedury bezpieczeństwa w na terenie placówki zostaną przekazane i omówione na zebraniach w poszczególnych oddziałach wg. powyższej rozpiski.

Kolejne informacje będą podawane na bieżąco, proszę śledzić stronę przedszkola.

Małgorzata Florczak