Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 oraz 22 stycznia obchodzimy niezwykle ważne święto – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Te dni są ważne nie tylko dla samych seniorów, ale i wnucząt, które z okazji ich święta przygotowują niespodzianki, składają życzenia oraz wręczają prezenty.

W tym roku niestety ze względów epidemiologicznych nie mogliśmy zaprosić Dziadków i spotkać się osobiście w naszym przedszkolu – tak, jak bywało to co roku. Korzystając jednak z możliwości, jakie daje nam internet każda z grup postanowiła przekazać serdeczne życzenia poprzez nagrany filmik.

Najmłodsze przedszkolaki z oddziału I „Krasnale” wystąpiły na małej scenie i pięknie wyrecytowały wiesz „Życzenia” oraz zaśpiewały piosenkę „Babcia i dziadek”.

Oddział I „Krasnale”

Dzieci z oddziału II „Smerfy” wyrecytowały wiersz, który odpowiadał na pytanie: „Za co kochamy Babcię i Dziadka?”. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Kraina Babci i Dziadka” której treści mówiła, że dom Dziadków to wspaniałe miejsce w którym każdy wnuk i wnuczka znajdą schronienie, troskę i opiekę.

Oddział II „Smerfy” w galowych strojach

Oddział III „Biedronki” przygotował na tę okoliczność wiersz pt. „Życzenia” oraz piosenkę „Mój babcia i mój dziadek”.

Oddział III „Biedronki”

Oddział IV „Pszczółki” zaprezentował piosenkę „Babciu, droga Babciu” oraz wiersz „Życzenia dla Babci i Dziadka”.

Oddział IV „Pszczółki”

Oddział V „Misie” wystąpił w piosence pt. „Babcia ma święto” oraz wierszu „Mój dziadek, moja babcia”.

Oddział V „Misie” gotowy do występu

Wszystkie dzieci wraz z paniami przygotowały również piękne upominki dla swoich Dziadków, które zostały przekazane w celu doręczenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

Seniorom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia: zdrowia, wielu pięknych chwil w życiu oraz dumy z wnuków.

W dniu Święta Babci i Dziadka zamiast poczciwych kapci
od wnuków serdeczne życzenia:
niech się spełnią Wasze marzenia !
Bo nie jest późno na ten uśmiech na twarzy
płynący ze spełnienia marzeń !

K.H.