PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W STAREJ WSI

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 21 października o godzinie 10:30  przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem ćwiczeń było przygotowanie do szybkiego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie dzieci oraz personel w razie zagrożenia pożarem. Na umówiony sygnał dźwiękowy wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Tym samym, wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia w budynku pozostały puste. W akcji wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, którzy przeprowadzili próbną akcję gaśniczą. Prawidłowy przebieg akcji nadzorowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. Nad całością ćwiczeń czuwał Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej mł.bryg. Jacek Kędra. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i spokojnie, z zachowaniem wszystkich procedur. Dziękujemy bardzo strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie za pomoc w sprawnym przeprowadzenie próbnej ewakuacji.

J.Ż. K.F.