Pokaz dla przedszkolaków udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 15. 02.2022r. w przedszkolu dzieci miały okazję uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Ratownika Medycznego . Zakres tematyczny obejmował numery telefonów alarmowych, meldunek zgłoszenia pomocy, pozycję boczną ustaloną oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Odbył się również pokaz sprzętu z torby PSP-R1. Dzieci mogły dotknąć rzeczy i przyrządów, którymi na codzień posługują się Ratownicy Medyczni oraz Strażacy. Przedszkolaki wykazały się dużą odwagą oraz z zainteresowaniem słuchały i brały czynny udział w pokazie. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie prowadzącego i ważną wiedzę ratującą życie, którą przekazał dzieciom.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez Pana Rafała.
Dzieci z grupy „Smerfy” ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy
Dzieci z grupy „Smerfy” ćwiczą na manekinie resuscytację krążeniowo – oddechową.
Dzieci z grupy „Biedronki” ćwiczą na manekinie resuscytację krążeniowo – oddechową.
Dziewczynki z grupy „Biedronki” i „Misie” demonstrują pomoc poszkodowanym w wypadku.

K.F.