Rekolekcje wielkopostne

„Wielki post to taki czas, co do świąt  szykuje nas, każdy może się poprawić to co złe naprawić.” – słowa tego utworu towarzyszyły nam podczas  rekolekcji wielkopostnych, które miały miejsce w naszym przedszkolu, w dniach 6-8 marca 2022r.

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy czy to duży czy to mały, każdy chce przygotować Jezusowi Zmartwychwstałemu mieszkanie w swoim sercu. Dlatego też  nasze przedszkolaki uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych.

Rekolekcjonistą, który do nas przybył  był o. Wiesław Faron.

W pierwszym dniu rekolekcji została nam przybliżona postać Św. Józefa, w drugim dniu Święta Rodzina, natomiast w ostatnim dniu była mowa na temat Niedzieli Palmowej. Dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w rekolekcjach. Słuchały, śpiewały, gestykulowały oraz wykonywały prace, które póżniej były nagradzane.

Podczas rekolekcji dzieci z grupy Smerfy przedstawiły inscenizację pt.”Spowiedż ptaków”, która to mówiła na  o tym, że rekolekcje to szczególny okres poświęcony odnowie duchowej przez modlitwę, konferencje, spowiedź, moment który pomoże poruszyć nasze sumienia i oczyścić dusze z grzechów.

Na zakończenie każda z grup otrzymała pamiątkę rekolekcji wielkopostnych a o. Wiesław Faron oraz s. Agatka podziękowania od przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy ojcu Wiesławowi Faron  za poświęcony czas, przybycie oraz przygotowanie nas do prawidłowego przeżycia Dnia Zmartwychwstania Pańskiego.

M.A.F.