„Czytelnicza przygoda”

Spotkanie z autorem w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi.

Dnia 28.04.2022r w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi, odbyło się spotkanie zatytułowane „ Czytelnicza przygoda”. Gościem tego spotkania była pisarka Pani Halina Błaż.

Pani Halina jest autorką wielu książek dla dzieci oraz piosenek. Jej utwory są cenione przez czytelników, ponieważ ważne treści przekazują w prosty do zrozumienia sposób.

Podczas spotkania, dzieci uroczyście odśpiewały hymn przedszkola, którego autorem  tekstu jest Pani Błaż. Pisarka przyniosła ze sobą swoje utwory. Zaprezentowała nam historię związaną z ich powstawaniem. Skromnie opowiedziała o swojej osobowości oraz przekazała nam wiele interesujących rzeczy dotyczących książek. Czytała fragmenty swoich utworów, które dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Odtwarzała piosenki z płyty. Wiele publikacji, które autorka prezentowała jest dobrze znana naszym przedszkolakom, ponieważ znajdują się w  biblioteczce przedszkolnej i są często czytane dzieciom przez nauczycieli. Pani Halina zorganizowała konkurs dla dzieci. Zadawała pytania na podstawie swojego utworu „Zagadki    Biblijne”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na pytania. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody, za które bardzo dziękujemy sponsorowi Pani Aleksandrze Bąk, właścicielce piekarni w Przysietnicy. Przedszkolaki na pamiątkę spotkania otrzymały wizytówkę z wizerunkiem autorki oraz imienną dedykacją.

Spotkanie z autorem jest związane z realizacją  w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki temu programowi wykonywane są konkretne działania mające na celu promowanie czytelnictwa oraz zainteresowania książkami wśród dzieci. Do tych działań zaliczamy, między innymi, spotkania z autorem, wyjścia do biblioteki, czytanie dzieciom zakupionych nowości książkowych.

M.A.F.