Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nasze przedszkole realizuje założenia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie do przecenienia jest  kontakt dziecka z książką już od najmłodszych lat.

Kampania ta zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim dzieciom. Książki wpływają na rozwój intelektualny, wrażliwość, wspomagają wszechstronny i harmonijny rozwój.

Zadbajmy o to by czytanie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym, wesołym, a nigdy z karą czy przymusem.

W naszym przedszkolu nauczycielki systematycznie czytają dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Zapraszani są również goście, którzy czytają dzieciom wybrane utwory.

To właśnie dziś z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszym przedszkolu od samego rana pracownicy przedszkola czytali dzieciom bajki, które wybrali spośród „Złotej listy” książek ( https://calapolskaczytadzieciom.pl/polecamy/zlota-lista/ ).

Grupa „Krasnoludki”
Grupa „Biedronki”