SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W piątek, tj. 9.12.2022r.  w naszym przedszkolu odbyło się „Spotkanie z policjantem – bezpieczna droga”.  Nasze przedszkole odwiedziła  Aspirant Joanna Baranowska z Powiatowej Komendy Policji w Brzozowie.

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się na ulicy oraz przybliżenie postaci pana policjanta.

Przedszkolaki z grupy Sówki przygotowały, krótki występ artystyczny.  Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, dotyczące pracy policjanta oraz zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Pani policjantka rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każde dziecko powinno posiadać. Przypomniała również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

Dzieci brały udział w quizach i zabawach mających na celu utrwalenie poznanej wiedzy. Na koniec każda z uczestniczących grup dostała pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za spotkanie oraz za ciekawa lekcję.