Spotkanie Wielkanocne – „Święta na Ludowo”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom.

Również w naszym przedszkolu, tuż przed Wielkanocą, 4 kwietnia  odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne „Święta na ludowo”, na którym zgromadziły się dzieci, pracownicy przedszkola i zaproszeni goście.

Wszystkich przybyłych na tę uroczystość przywitała Pani Dyrektor Przedszkola Małgorzata Florczaka a swoją obecnością zaszczycili nas, Proboszcz Parafii Stara Wieś o. Paweł Witon, Przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Wójcik- Leń oraz przedstawiciele Rady Rodziców z każdej  grup.

Występ rozpoczęły dzieci z oddziału „Biedronki” przygotowane przez Panią Celinę Wolanin, ubrane w piękne krakowskie stroje. Przedszkolaki  zaprezentowały tańce ludowe do takich piosenek jak: „Na wybitki grać”, „Wieziemy tu kogucika”, „Fiku miku na koszyku” i” Gaiczek zielony”.

Następnie na scenie pojawiły się dzieci z grupy „Sówki”, które przedstawiły inscenizację na temat tradycji wielkanocnych.

Na zakończenie, o. Paweł Witon złożył wszystkim świąteczne życzenia a dzieci obdarowały gości oraz pracowników małymi upominkami.