On jest Królem – w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na ten wspaniały, zimowy czas. Czas, gdy zima przybędzie do nas wraz z orszakiem śnieżynek. Czekamy na te magiczne chwile, gdy płatki śniegu tańczą za oknem a my w rodzinnym gronie ubieramy choinkę. A potem już tylko zadzwonią dzwonki, przylecą anioły i usiądziemy razem za stołem, w ten wieczór cudów, wieczór wesoły.

W tym radosnym czasie oczekiwania dzieci z Oddziału Biedronki z wielką radością prezentowały przedstawienie jasełkowe pt: „On jest Królem!”. 19 grudnia nasze przedszkole odwiedziły dzieci i nauczyciele z klasy I i III Szkoły Podstawowej w Starej Wsi. Jasełka były wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie jak to jeszcze niedawno sami byli przedszkolakami…

W środę 20 grudnia Biedronki zaprezentowały Jasełka podczas Spotkania Opłatkowego dla osób starszych organizowanego przez Dar-med w sali Domu Strażaka w Starej Wsi. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze a zgromadzeni goście chętnie włączali się do wspólnego kolędowania.

W tym samym dniu dzieci wystąpiły przed swoimi Rodzicami. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których Rodzice wraz z dziećmi wykonali świątecznego aniołka.

Czwartek, 21 grudnia był dniem występu dla społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości. Podczas spotkania został odczytany fragment Ewangelii przypominający nam historię narodzenia Jezusa. Po przedstawieniu złożyliśmy sobie świąteczne życzenia a następnie dzieci wraz z zaproszonymi Rodzicami udały się do swoich sal na świąteczny, wigilijny obiad.