Spotkanie jasełkowe z rodzicami.

„…Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają

z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają…”

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W naszym przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas był niezwykle pracowity. Dzieci z grupy IV „Pszczółki” z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. W środę 21 grudnia o godzinie 14:00 odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni rodzice. Przygotowany przez „Pszczółki” spektakl zatytułowany „Bajkowe Jasełka” miał szczególny i wyjątkowy charakter. Oprócz tradycyjnych postaci związanych z Szopką Betlejemską czyli Maryi i Józefa, w którą wścielili się Julcia Sabik i Kacper Data, oprócz pasterzy, aniołków i trzech króli przez scenę przewijało się wiele barwnych, bajkowych postaci, m.in. Dziewczynka z Zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Calineczka, Rybak ze Złotą Rybką i Pinokio. Nad całością czuwał narrator w roli którego wystąpił Antoś Bodnar. Po przedstawieniu dzieci łamały się ze swoimi rodzicami opłatkiem, składały życzenia, śpiewały wspólnie z rodzicami kolędę. Na spotkaniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową. Jury konkursu miało nie lada problem aby rozstrzygnąć konkurs. Wszystkie kartki były starannie i pomysłowo wykonane dlatego też nie było ani trzeciego ani drugiego miejsca. Dzieci zdobyły ex aequo pierwsze miejsce.

Rodzicom, którzy uświetnili nasze przedświąteczne spotkanie serdecznie dziękujemy.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Jolanta Żmuda