AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Jajka malowane

Nie ma Wielkanocy

Bez barwnych pisanek”

Dnia 23.03.2016 odbyło się przedstawienie „Wielkanocna bajeczka” w wykonaniu dzieci z grupy „KRASNALE”. Taniec kaczuszek, polka, wiersze i piosenki wykonane przez najmłodsze przedszkolaki nagrodzone zostały dużymi brawami. Wszystkich uczestników wprowadziły one w atmosferę nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Po występie Pani Dyrektor Maria Owoc złożyła przedszkolakom i pracownikom przedszkola w Starej Wsi serdeczne życzenia świąteczne.

Przedszkolaki obejrzały także teatrzyk kukiełkowy „Poszukiwanie zagubionej pisanki” w wykonaniu Pań Agnieszki Rychlickiej, Katarzyny Froń i Zuzanny Wolańskiej-Dereń. Opowiadanie o bocianie szukającym pisanki napisanym przez panią A. Rychlicką zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści przedstawionego teatrzyku.

Przeprowadzony został również konkurs wielkanocny. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, układały puzzle oraz szukały pisanek zgubionych przez zajączka. Zabawie towarzyszył doping kolegów z poszczególnych grup. Konkurs zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali, dyplomów oraz nagród dla wszystkich uczestników.

Spotkanie to było okazją do integracji przedszkolaków i pracowników oraz wesołym wprowadzeniem do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Katarzyna Froń