Andrzejki w przedszkolu

Dnia 26 listopada (czwartek) w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Każda z grup w wyjątkowy sposób przygotowywała się do tego magicznego dnia – tajemnicze dekoracje sal oraz przygotowane niespodzianki przeniosły dzieci do świata czarów i wróżb.

Grupa „Pszczółki”
Grupa „Misie”
Grupa „Biedronki”
Grupa „Smerfy”
Grupa „Krasnale”

„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!” – to hasło przewodnie wszystkich ANDRZEJEK – również w naszym przedszkolu nie zabrakło tego dnia wróżb. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposób: losowanie zawodów, ustawianie butów czy magiczne liczby z wróżbami na najbliższy czas. Dzieci przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji otwiera wszystkie tajemnice i sekrety. Przyglądając się cieniom woskowych tworów przedszkolaki miały okazję odkryć co przyniesie im los.

Wróżba andrzejkowa: lanie wosku – na zdjęciu Ola i pani Agnieszka
GRUPA SMERFY

Wróżba andrzejkowa – układanie butów – na zdjęciu Dawid i pani Agnieszka
GRUPA MISIE

Obecnie imieniny Andrzeja kojarzą nam się głównie z zabawami tanecznymi, w związku z tym w każdej z grup dzieci tego dnia wykazywały się zdolnościami tanecznymi. Pląsy na parkiecie były okazją do wspaniałej integracji. Po skończonej zabawie na każde dziecko czekał słodki poczęstunek.

Pląsy przy muzyce – na zdjęciu Zuzia i Elena

Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

K.H.