Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich wierzących, jednak te dni są szczególnie ważne dla dzieci, które atmosferę świąt oraz związane z nimi tradycje zapamiętają na całe życie. Tak jak co roku w naszym przedszkolu tuż przed świętami odbyło się spotkanie pełne radości podczas którego dzieliliśmy się opłatkiem, próbowaliśmy różnych potraw oraz śpiewaliśmy kolędy.

Dnia 22 grudnia (wtorek) w naszym przedszkolu w każdej z grup oddzielnie odbyła się WIGILIA, którą oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Florczak składając przedszkolakom i ich rodzinom życzenia świąteczne. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, wspólnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem rozpoczęliśmy wigilijną ucztę. Próbowaliśmy tradycyjnych dań, takich jak: barszcz czerwony, pierogi oraz ryba. Po posiłku dzieci śpiewały polskie kolędy oraz pastorałki.

Grupa „KRASNALE”
Grupa „PSZCZÓŁKI”
Grupa „MISIE”
Grupa „SMERFY”
Grupa „BIEDRONKI”

Tego dnia nie zabrało również atrakcji: dzieci recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły do utworów związanych z Bożym Narodzeniem oraz prezentowały swoje talenty poprzez grę na instrumentach.

Natalia grająca na skrzypcach

Spotkanie przy wigilijnym stole pozwoliło na przybliżenie dzieciom tradycji związanych z obchodzeniem zbliżających się świat oraz stało się okazją do pogłębiania więzi i tworzenia wspólnoty przedszkolnej.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się wszyscy wspólnie, a Nowy Rok okaże się spokojniejszy.

K.H.