„Akademia Małego Programisty” – zajęcia z robotyki

Dnia 30 kwietnia 2021 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z robotyki
w ramach projektu „Akademia Małego Programisty”. Zajęcia prowadzone były w reżimie sanitarnym w każdej sali.

Główną atrakcją dla dzieci był robot edukacyjny „Photon”, który odpowiednio zaprogramowany za pomocą tabletu, wykonywał wybrane polecenia.

Dzieci otrzymywały obrazki przedstawiające np. zwierzęta i rozkładały je na wybranych kwadratach maty. Robot docierał do wyznaczonego miejsca, dodatkowo zmieniał kolor oraz wydawał dźwięki, co sprawiało dzieciom mnóstwo frajdy.

Pokaz programowania był dla dzieci nowym, ciekawym doświadczeniem. Być może wśród naszych przedszkolaków jest przyszły programista? Czas pokaże…

M.M.