Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Jak co roku 1 czerwca w kalendarzu ma miejsce wielkie święto, szczególnie ważne dla wszystkich przedszkolaków – jest to DZIEŃ DZIECKA. W naszym przedszkolu tego dnia przygotowano dla dzieci wiele atrakcji.

Grupa „Biedronki” przed wejściem na zjeżdzalnie
Grupa „Pszczółki” czeka na swoją kolej

Już od rana na placu przed naszym przedszkolem ku wielkiej radości przedszkolaków pojawiły się dmuchane zjeżdżalnie, na które udaliśmy się zaraz po zjedzonym śniadaniu (każda grupa osobno z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego). Każdy przedszkolak miał okazję wspiąć się na górę i pozjeżdżać z przyjaciółmi z grupy.

Dzieci zjeżdżające z dmuchanego zamku

W trakcie zabawy nie zabrakło wesołej atmosfery i dziecięcych przebojów muzycznych. W oczekiwaniu na kolejną atrakcję śpiewaliśmy i tańczyliśmy do znanych utworów. Na dzieci czekała pyszna wata cukrowa, która smakowała równie pysznie, jak wyglądała.

Po zakończonej zabawie na zewnątrz udaliśmy się do przedszkola, gdzie w każdej z grup nie zabrakło wspólnych zabaw, konkursów oraz tańców. Niektóre z przedszkolaków tego dnia zmieniły się nie do poznania – a to wszystko dzięki kolejnej przygotowanej atrakcji – malowaniu twarzy.

Dzień Dziecka to także wspaniały czas na degustację jednego z ulubionych deserów dzieci – lodów, które pojawiły się w menu na ten dzień – zapewniamy, że wszystkim przedszkolakom smakowały wybornie!

Ten dzień zapisał się w pamięci wszystkim i zapewne będzie jeszcze długo wspominany! Wszystkim dzieciom – tym małym i dużym – jeszcze raz: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ! Pamiętajmy, że „W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie.”

K.H.