DZIEŃ MAMY

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu od poniedziałku do piątku w każdej z grup oddzielnie odbywały się przedstawienia z okazji obchodzonego według kalendarza 26 maja – Dnia Matki. Wszystkie spotkania odbyły się w reżimie sanitarnym.

7 czerwca świętowanie rozpoczęła grupa I „KRASNALE”. Dzień Matki w tej dostarczył wszystkim wiele radości i wzruszeń. Dzieci zaprezentowały się w piosenkach i wierszach, zatańczyły również do piosenki „Dla Mamy”. Krasnale wręczyły mamom piękne serca i odśpiewały gromkie „Sto lat”.

Oddział I „Krasnale” gotowy do występu

„Serce dla Mamy” – pod takim hasłem dnia 8 czerwca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki w oddziale IV. „Pszczółki” zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne, których uczyły się systematycznie przez ostatnie dni w przedszkolu. Następnie zaśpiewały „100 lat” i wręczyły mamom prezenty. Podczas uroczystości mamusie miały okazję pobawić się przy specjalnie wybranych piosenkach. Odbył się również konkurs, podczas którego mamy wybrały swoje portrety przygotowane przez dzieci, a także wspólnie z nimi pokolorowały serduszka, za które otrzymały nagrody.

Oddział IV „Pszczółki” w galowych strojach

Dnia 9 czerwca uroczysty Dzień Mamy odbył się w grupie III „Biedronki”. W tym dniu  dzieci złożyły swoim mamom życzenia w formie wierszyków i piosenek. Chłopcy zagrali na instrumentach do piosenki „Dobosz”. Wszyscy pięknie zatańczyli układ do piosenki ABBY „Chiquitita” Do życzeń przedszkolaki dołączyły „Serduszko”-magnez na lodówkę oraz własnoręcznie wykonany portret mamy.

Oddział III „Biedronki”

W czwartek 10 czerwca uroczyste przedstawienie przygotowały dzieci z oddziału II „Smerfy”. Przedszkolaki recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki o mamie i tacie: „Dziękuje mamo, dziękuje tato”, „M jak mama, T jak tata” oraz „Mamo, mamusiu ma” – na melodie do utworu Queen- Bohemian Rapsody, które spowodowały wzruszenie na twarzy niejednej mamy. Na zakończenie dzieci zaprezentowały taniec do piosenki Alvaro Soler – Sofia.

dOddział II „Smerfy” tuż przed uroczystością

W piątek 11 czerwca wystąpiły dzieci z oddziału V „Misie”, które śpiewały, tańczyły i występowały w inscenizacjach: „Muchy Samochwały” Marii Konopnickiej oraz „Zgubiony kapelusz”.

Oddział V „Misie” przedstawiający inscenizację

Uroczystości przebiegły w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.