„Darz Bór” – spotkanie w grupie „Biedronki” i „Smerfy”

Dnia 18 czerwca w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć panią Justynę Wójcik-Leń należącą do Polskiego Związku Łowieckiego, oddział krośnieński, Koło Łowieckie „Jeleń” w Brzozowie.

Pani Justyna przeprowadziła zajęcia edukacyjne mające na celu poszerzanie wiedzy przedszkolaków na temat lasu i jego mieszkańców. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z nazewnictwem rodziny zwierząt leśnych, pozostawianymi przez nie śladami oraz rodzajem spożywanego pokarmu. Następnie wysłuchaliśmy bajki o zajączkach, z której morał pouczył nas, że musimy dbać o las. Dzieci wzięły również udział w konkursie wiedzy na temat lasu oraz otrzymały piękne kolorowanki.

Grupa „Smerfy” i „Biedronki” z p. Justyną i otrzymanymi kolorowankami

Składamy serdeczne podziękowania za wizytę w naszym przedszkolu oraz pełną pasji opowieść o lesie i jego mieszkańcach.

K.G.