Spotkanie z przedstawicielami policji i straży pożarnej

Dnia 29 – go lipca nasze przedszkole gościło policjantów z Komendy Powiatowej Policji
w Brzozowie oraz strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej
PSP Brzozów, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

omówienie stroju policjanta
pogadanka na temat bezpieczeństwa

Zaprezentowano i omówiono strój policjanta, a także przedmioty wykorzystywane podczas codziennej pracy. Omówione zostało prawidłowe zachowanie się podczas ataku psa – odpowiednia postawa chroniąca głowę i twarz, jak również jak zachować się w przypadku odłączenia się od opiekuna w nieznanym dla dziecka miejscu.

prezentacja właściwej postawy podczas ataku psa

Panowie strażacy omówili pokrótce na czym polega ich praca oraz jaki sprzęt jest im potrzebny w czasie wykonywania swoich obowiązków. Bez wątpienia atrakcją dla dzieci było obejrzenie radiowozu oraz wozu strażackiego wraz z jego wyposażeniem.

oglądanie wyposażenia wozu strażackiego
oglądanie wnętrza radiowozu
oglądanie wnętrza wozu strażackiego
Filip w kasku strażackim

Przedszkolaki miały możliwość usiąść za kierownicą obu pojazdów, a także założyć na głowę kask strażacki czy policyjną czapkę. Na zakończenie zrobione zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie.

pamiątkowe wspólne zdjęcie

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a uśmiech jeszcze długo nie schodził
z dziecięcych twarzy.

mała policjantka Hania
dziewczynki we wnętrzu radiowozu
mały strażak Paweł

Panom policjantom i strażakom, w imieniu swoim i przedszkolaków, składamy serdeczne podziękowania za wizytę w naszym przedszkolu i poświęcony czas!

M.M.