Przedszkolak małym patriotą

Nasza placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W przeddzień 11 listopada punktualnie o 11.11 w naszym przedszkolu zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odśpiewały w każdej grupie uroczyście hymn Polski. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną naszych przedszkolaków.

Grupa Krasnale
Grupa Smerfy z wychowawczynią Panią Katarzyną Gawron
Grupa Biedronki
Grupa Pszczółki
Grupa Misie

W ramach uczczenia obchodów Święta Niepodległości każda grupa przygotowała również piosenki i pieśni żołnierskie, które wybrzmiewały w przedszkolu przypominając nam o narodowej historii.

Dzieci w  ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznały się również z historią naszego kraju, mapą Polski, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, bohaterami narodowymi , muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd. Już najmłodsze przedszkolaki poznały godło, flagę i hymn naszego kraju. Poprzez te działania podejmowane przez nauczycieli przedszkolaki nauczyły się szacunku wobec polskich symboli narodowych.

K.F.