KONKURSY RECYTATORSKIE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzieci z grup Biedronki, Smerfy i Misie wzięły udział w konkursach recytatorskich.

Przedszkolaki z grupy „Biedronki ” w dniu 16 listopada recytowały utwory nawiązujące do tematu ” Polska w wierszach”. W ten sposób od najmłodszych lat dzieci mogą nabywać poczucie przynależności narodowej. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali nagrody: super medal, dyplom i słodki upominek.

Dzieci z grupy „Biedronki” z Panią Celiną Wolanin.

Natomiast w grupie „Misie” konkurs recytatorski pt. „Jesień w utworach Jana Brzechwy” odbył się 22 listopada. Podczas konkursu dzieci zaprezentowały znane i lubiane przez wszystkich wiersze Jana Brzechwy m.in. „Dzik”, „Entliczek pentliczek”, „Niedźwiedź”, „Na wyspach Bergamutach”. Za piękną recytację wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Dzieci z grupy „Misie” uczestniczące w konkursie recytatorskim.

C.W.

K.F.