Hej ho! Hej ho! Do szkoły by się szło…

Dnia 8 czerwca dzieci z najstarszych grup „Biedronki” i „Smerfy” odwiedzili Szkołę Podstawową. W szkole przyszłych uczniów przywitał dyrektor pan Piotr Niecko. Przedszkolaki rozpoczęły zwiedzanie szkoły od gabinetu dyrektora, gdzie na sam początek obejrzały duże zestawy klocków Lego do budowania robotów oraz okulary do wirtualnej rzeczywistości. Były w bibliotece szkolnej, poznały zasady wypożyczania książek,  w gabinecie pedagoga, świetlicy, szatni. Na sam koniec były w klasie lekcyjnej do której trafią po wakacjach już jako uczniowie.

Kontynuując współpracę ze szkołą dzień później 9.06. klasa pierwsza z wychowawcą panią E. Chrobak zaprosiła starsze grupy z naszego przedszkola na przedstawienie pt. „O żabce, która mamy nie słuchała”. Była to okazja do spotkania się z absolwentami przedszkola, obserwowanie ich osiągnięć szkolnych, umiejętności teatralnych.

Przedszkolaki w ten sposób budują pozytywny wizerunek szkoły, zdobywają nowe doświadczenia, zwiększają poczucie bezpieczeństwa,- związanego ze zmianą środowiska przedszkolnego na szkolne.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi za miłe przyjęcie przyszłych uczniów oraz pani Ewie za kontynuację corocznej współpracy.

Odwiedziny w Szkole Podstawowej w Starej Wsi

Przedstawienie pt. „O żabce, która mamy nie słuchała”.

C.W.