XXII Dzień Papieski – ” Blask Prawdy”

Dnia 7 października 2022 roku w naszym przedszkolu obchodzono XXII Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło „Blask Prawdy”. Podstawowym celem tej encykliki było przypomnienie fundamentalnych prawd doktryny katolickiej z zakresu moralności oraz wskazanie na wewnętrzny, nierozerwalny związek istniejący miedzy wiarą i moralnością oraz miedzy wolnością i prawdą.

Tegoroczny Dzień Papieski był również okazją do świętowania dziesięciolecia otwarcia naszej siedziby Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. W związku z tym do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście: Radna Gminy Brzozów i przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku pani Mariola Pilszak reprezentująca Urząd Miasta i Gminy, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pani Barbara Dżugan,– dyrektor ZEAS-u pan Józef Baran, Proboszcz Parafii w Starej Wsi o.Paweł Witon, Rektor Kolegium Ojców Jezuitów w Starej Wsi o. Wiesław Faron, siostra katechetka Agata Krok, emerytowany dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi pani Maria Owoc, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi pan Piotr Niecko, przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi oraz dyrektorzy przedszkoli Gminy Brzozów.

Zaproszonych gości przywitała Małgorzata Florczak – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Florczak i prowadząca uroczystość Aleksandra Zbiegień

Po powitaniu i odśpiewaniu Hymnu Przedszkola goście obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez grupę „Biedronki” prowadzoną przez panią Celinę Wolanin. Tanecznym talentem pochwaliły się również dzieci z  grupy „Sówki” prowadzone przez Małgorzatę Florczak i Magdalenę Podulka oraz grupa „Misie” prowadzona przez Katarzynę Froń.

Występ artystyczny grupa „Biedronki”
Taniec grupy „Sówki”
Taniec grupy „Misie”

Po części artystycznej odbyła się część konkursowa, która była prowadzona przez nauczyciela PS Stara Wieś – panią Aleksandrę Zbiegień.  Dzieci z poszczególnych placówek zaprezentowały swoje piosenki i prace plastyczne inspirowane cytatem z nauczania Św. Jana Pawła II.  W konkursie placówki z Gminy Brzozów reprezentowali:

Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Brzozowie

Gabrysia Dudek – piosenka „Maryjo Śliczna Pani”
Natalia Chrobak  – praca plastyczna „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
Opiekun: Tersesa Nogaj

Przedszkole Samorządowe Nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Brzozowie

Zosia Ruśnica – piosenka „Kochamy Cię Janie Pawle II”
Sylwia Dydek– praca plastyczna „ Budujcie dom…”
Opiekun – Jadwiga Krokis

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Humniskach

Roxana Wiech – piosenka ,,Barka’’
Kinga Mikoś – praca plastyczna ,,Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż buty, bo masz do przejścia całe życie”
Opiekun – Elżbieta Sadowska

Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Humniskach

Zuzanna Śmigiel – piosenka ,,Kochamy Cię Janie Pawle II”
Patrycja Ziemiańska – praca plastyczna  ,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”
Opiekun- Maria Płonka

Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej

Patrycja Jaśkiewicz– piosenka ,,Kochamy Cię Janie Pawle II”
Blanka Skotnicka – praca plastyczna  ,,Jeśli chcesz znaleźć źródło musisz iść do góry pod prąd”
Opiekun- Agnieszka Burnat

Przedszkole Samorządowe w Przysietnicy

Vanesa Herbut – piosenka ,,Kochamy Cię Janie Pawle II”
Aurelia Bober– praca plastyczna ,,Dłonie są krajobrazem serca”
Opiekun-Anna Rafalska

Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi

Aleksandra Niedziałek  – piosenka ,,Moje miasto Wadowice”
Nikodem Wrona  – praca plastyczna  ,,Wypłyń na głębie… Jest przy Tobie Chry
Opiekun:  Małgorzata Florczak

Po zakończonym konkursie dzieci otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Prace konkursowe

M.P