XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”

Dnia 20 października 2023 roku w naszym przedszkolu obchodzono XXIII Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło „Cywilizacja życia”.  Św. Jan Paweł II wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy
i miłości”

Dekoracja

W związku z tak piękną uroczystością do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście: sekretarz Gminy Brzozów pan Waldemar Och, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pani Barbara Dżugan, radni Gminy Brzozów pan Daniel Boroń i pan Paweł Froń, Proboszcz Parafii w Starej Wsi o.Paweł Witon, siostra katechetka Anna Konieczna , sołtys Starej Wsi pani Lucyna Szydłowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi pan Piotr Niecko, Dyrektor NZOZ Domowa opieka Paliatywna „Darmed” Pani Jolanta Leń, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi pani Barbara Duplaga, przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi oraz dyrektorzy przedszkoli Gminy Brzozów.

przemówienie pani Barbary Dżugan
pan Waldemar Och i pani Małgorzata Florczak

Zaproszonych gości przywitała Małgorzata Florczak – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. Część konkursową pod hasłem ”Bal Wszystkich Świętych” prowadziła pani Magdalena Podulka z pomocą pani Patrycji Fedak.

Dzieci  i opiekunowie z poszczególnych placówek prezentowały wybrane przez siebie postacie Świętych oraz śpiewały piosenki obrazujące wybranego patrona.

W konkursie placówki z Gminy Brzozów reprezentowali:

Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej

Nina Brodzicka w piosence „Mam serduszko”

Lena Brodzicka jako Bł. Karolina Kózkówna

Opiekun: pani Bożena Tympalska

Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzozowie

Iga Olejarska w piosence „Piosenka o nauczycielach”

Leon Macios jako Bł. Natalia Tułasiewicz

Opiekun: pani Jadwiga Krokis

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Humniskach

Aleksandra Sowińska w piosence „Polska to nasz dom”

Natan Knott jako Św. Wojciech

Opiekun: pani Klaudia Lisowska

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brzozowie

Maja Popławska w piosence „Bł.S. Celestyna”

Milena Marańska jako Bł. S Celestyna Faron

Opiekun: pani Teresa Nogaj

Przedszkole nr 1 w Przysietnicy

Vanesa Herbut w piosence „Popatrzcie na jamniczka”

Jakub Gierlach jako Św. Franciszek

Opiekun: pani Anna Gierlach

Przedszkole Niepubliczne w Starej Wsi

Lena Wojnar w piosence „Hymn o siostrze Leonii”

Kornelia Tomoń jako Siostra Leonia Nastał

Opiekun: Monika Data

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Turzym Polu

Dawid Wojtoń w piosence „Ochroń Ziemię”

Julian Wasilewski jako Św. Franciszek

Opiekun: pani Justyna Nowak

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Humniskach

Alicja Podulka w piosence „Ahoj kapitanie”

Daniel Milczanowski jako Św. Piotr

Opiekun: pani Andżelika Słota

Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi

Karolina Podulka w piosence „Przepis na szczęście”

Sebastian Serwański jako Św. Jan Paweł II

Opiekun: pani Katarzyna Froń

W przerwach pomiędzy częścią konkursową goście mogli obejrzeć występ taneczny dziewczynek z oddziału „Sówki” przygotowany przez panie Małgorzatę Aleksandrę Florczak i Magdalenę Podulka oraz występ oddziału „Biedronki” przygotowany przez panią Celinę Wolanin.

oddział Biedronki
dzieci z oddziału Biedronki podczas występu tanecznego
dziewczynki z oddziału Sówki podczas występu tanecznego
dziewczynki z oddziału Sówki

Po zakończonym konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dziękujemy Gminie Brzozów za pomoc w skompletowaniu nagród dla naszych wspaniałych przedszkolaków.

uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi