UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek, tj. 10 listopada 2023 r. w Przedszkolu Samorządowym im. Św. Jana Pawła II w Starej Wsi obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki z oddziału „Misie”, pod kierunkiem Pani Katarzyny Froń, zaprezentowały z tej okazji krótki program słowno-muzyczny. Dzieci z dumą recytowały wiersze o naszym kraju, które przeplatane były pieśniami i tańcami patriotycznymi.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania był quiz patriotyczny, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele z każdego oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami. Dzieci mogły wykazać się zdobywaną przez miniony tydzień wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny. Działania te miały na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury oraz tradycji.

Przedszkole wzięło również udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11.

Organizacja tego typu uroczystości odgrywa ważną rolę w procesie wychowania. Dzięki takim działaniom przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się miłości do ojczyzny, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Był to wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.