ZABAWA ANDRZEJKOWA

23 listopada w naszym przedszkolu została zorganizowana zabawa Andrzejkowa. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który do dziś przetrwał i na stałe wpisał się w polskim oraz naszym przedszkolnym kalendarzu imprez.

Tego dnia, dzieci za sprawą czarodziejskich kapeluszy przemieniły się w czarodziejki i czarodziejów i przystąpiły do wróżenia. Wychowawczynie poszczególnych grup na wstępie zaznaczyły dzieciom, że wróżby to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka.

Podczas zabaw, dzieci dowiedziały się, co je czeka w niedalekiej przyszłości oraz jakie zawody będą kiedyś wykonywali. Przedszkolaki także pilnie pracowały wypełniając specjalnie przygotowane na ten dzień karty pracy z kodowaniem, układaniem rytmów, wyszukiwaniem ukrytych wiadomości itp. Ów dzień stał się pretekstem do realizowania podstawy programowej w inny niż, na co dzień, urozmaicony sposób. W czasie pomiędzy wróżbami przedszkolaki zapraszane były do wspólnego tańca i zabaw przy muzyce.

Andrzejkowy dzień dostarczył naszym przedszkolakom wielu przeżyć i emocji. Stał się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości i wyobraźni oraz chęci poznawania polskiej tradycji ludowej.