DZIEŃ CHLEBA

„Dziel z innymi swój chleb, a lepiej będzie Ci smakował”.

Phil Bosmans

W naszej placówce w dniach 21 i 22 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Dzień Chleba. Z tej okazji grupa „Sówki” wraz z wychowawczyniami przygotowała przedstawienie dla przedszkolaków oraz swoich rodziców.

W poniedziałek dzieci zerówkowe wystąpiły dla społeczności przedszkolnej prezentując teatrzyk pt. „Elemelek mąkę miele”. Następnie przedstawione zostały najważniejsze informacje o tym, jak powstaje chleb oraz co jest potrzebne do jego wytworzenia.

Na koniec nowo zdobyta wiedza została sprawdzona w krótkim quizie, gdzie pytania losowane były przy pomocy koła fortuny.

Najprzyjemniejszym elementem podczas świętowania tego dnia byłą degustacja. Przedstawiciele każdej grupy wraz z wychowawcą z zamkniętymi oczami mieli za zadanie odgadnąć smak nadzienia, które można odnaleźć w różnego rodzaju pieczywie. To zadanie wzbudziło wiele radości zarówno wśród osób testujących, jak i obserwujących. To jednak nie był jeszcze koniec degustacji przygotowanych na ten dzień. Każdy przedszkolak oraz każdy pracownik przedszkola otrzymali rogalika lub proziaka do zjedzenia i uczczenia w ten sposób tego wyjątkowego święta.

Następnego dnia, we wtorek, to samo przedstawienie oraz quiz dzieci z grupy „Sówki” zaprezentowały przed swoimi rodzicami, którzy na zaproszenie swoich pociech licznie przybyli do przedszkola. Po występie miały miejsce wspólne warsztaty. Dzieci wraz z rodzicami i przy pomocy Pań, mieli za zadanie odczytać przepis, odmierzyć składniki, wyrobić ciasto, a następnie wykonać rogaliki z ulubionym nadzieniem. Gdy wszystko było już gotowe, bułeczki trafiły do piekarnika.

Wspólnie spędzony czas rodziców i dzieci przysporzył wszystkim wiele pozytywnych emocji. Współpraca potrzebna do wykonania zadania sprawiła, że te chwile na długo zapiszą się we wspomnieniach naszych przedszkolaków.